خانه پیش ساخته

خانه پیش ساخته

خانه پیش ساخته

فناوری روز به روز پیشرفت می کند و می توان مصادیق مختلفی را در وصف پیشرفت فناوری برشمرد. برای نمونه می توان به روی کارامدن خانه های پیش ساخته به عنوان یکی از مصادیق پیشرفت فناوری اشاره کرد. درباره این خانه ها و نیز مزایای آن ها برای شما صحبت های زیادی را در این مطلب قرار است مطرح کنیم. اما آنچه اهمیت دارد این است که مواردی مانند قیمت مناسب ونیز قابلیت جا به جایی از مهم ترین مزایای استفاده از انواع خانه پیش ساخته می باشند. در ادامه برای شما درباره خانه پیش ساخته توضیحات بیشتری را خواهیم داد.
21 مرداد 1401
5 دقیقه
بدون دیدگاه
بروزرسانی: ۱۸ آذر ۱۴۰۱

چرا خانه های پیش ساخته مورد استقبال قرار گرفته اند؟

ویژگی های خاصی که در خانه های پیش ساخته دیده می شوند سبب شده اند تا این خانه ها بسیار مورد استقبال واقع شوند. این خانه ها از طراحی مدرن و نیز توام با خلاقیتی بهره مند هستند که ساخت آن ها به کمک امن ترین فناوری های ساخت ساختمان صورت می گیرد. اگر از ما بخواهید به چند مورد از بهترین ویژگی های این ساختمان ها اشاره کنیم به موارد زیر به طو قطع اشاره خواهیم کرد:

 • داشتن فضایی برای زندگی راحت
 • ساخت و تولید ساختمان در سریع ترین زمان ممکن
 • مناسب بودن از نظر قیمت

امروزه کارخانه های بسیاری با رعایت استاندارد های مختلف اقدام به تولید چنین سازه هایی می کنند. اما نکته ای که دارای اهمیت می باشد قیمت خانه پیش ساخته می باشد. با ما باشید تا در این باره نیز برای شما توضیحات کاملی را ارائه کنیم. با ما همراه باشید.

قیمت خانه پیش ساخته

نمی توان به طور کلی یک قیمت واحد را برای خانه های پیش ساخته درنظر گرفت. به طوری که این خانه ها با توجه به عوامل مختلفی تعیین قیمت می شوند. برای نمونه می توان به وسعت خانه های پیش ساخته اشاره کرد. از طرف دیگر می توان به متریال به کار رفته در ساخت خانه نیز اشاره کرد. از طرف دیگر هم می توان به نوسانات بازار نیز اشاره کرد. قیمت های مختلف در بازار کشور مدام در حال تغییر هستند و به همین دلیل نمی توان انتظار تعیین قیمت ثابتی را برای این خانه ها داشت.

فروش ساختمان های پیش ساخته

همانطورکه کمی قبل تر خدمت شما شرح دادیم ساختمان های پیش ساخته به گونه ای می باشند که ویژگی های خاصی دارند. همین ویژگی های خاص هستند که سبب شده اند تا افراد بسیاری نسبت به خرید این سازه ها ترغیب شوند. ما درخدمت شما هستیم تا بهترین خانه های پیش ساخته برای شما عزیزان ساخته و دراختیار شما قرار دهیم. اگر به دنبال خانه ای پیش ساخته هستید که از امن ترین متریال و به کمک بهترین فناوری های ساختمان سازی تولید شده باشد همین الان بهترین گزینه رو به روی شماست.

خانه پیش ساخته در کشور های خارجی

بهتر است برای پیشرفت در صنایع مختلف نگاهی به صنایع کشور های توسعه یافته انداخت. در این کشور های صنعتی دیگر روش هاس سنتی ساخت دیگر جایگاهی ندارند. به طوری که روش های نوین ساختمان سازی به کارگرفته می شوند و درست همین روش ها هستند که سرعت ساخت و ساز را افزایش می دهند. اما مهم تر از سرعت اجرا و ساخت بحث خسارت های مالی و جانی می باشد. به طوری که با استفاده از سازه های پیش ساخته دیگر نمی توان انتظار این را داشت که خسارات ناشی از زلزله مانند قبل باشد. از طرف دیگر اتلاف انرژی نیز در این خانه ها به طرز عجیبی کم شده است.

استفاده از ساندویچ پانل در خانه های پیش ساخته

یکی از بهترین و نیز رایج ترین نوع ساختمان های پیش ساخته در عصر حاضر سازه های ساندویچ پانلی هستند. ساختار این سازه ها سبک و نیز ترکیبی بوده که شاهد پوشانده شدن یک لایه عایق توسط دو ورق فلزی در آن هستیم. البته ورقه های غیرفلزی نیز ممکن است به چنین منظوری به کار گرفته شوند.

یکی از دلایل محبوبیت ساندویچ پانل ها را می توان منعطف بودن یا همان انعطاف پذیری آن ها دانست. از طرف دیگر این سازه ها دارای وزن سبک و نیز سرعت بالای ساخت هستند که به نظر این دلایل برای محبوبیت این سازه ها کافی به نظر می رسند. اما مهم ترین این مزایای ساختمان های ساندویچ پنلی کدامند؟ موارد زیر را می توان از مهم ترین این مزایا به شمار آورد:

 • این سازه ها به خوبی می توانند دربرابر امواج ناشی از زلزله مقاومت کنند. به طوری که تا ۹ ریشتر زلزله را می توانند تحمل کنند.
 • از این کانکس ها در هر شرایط آب و هوایی می توان استفاده کرد. به طوری که شرایط آب و هوایی مختلف سبب آسیب دیدن این سازه ها نخواهند شد.
 • دربرابر اتلاف انرژی به خوبی نقش عایق را بازی کرده و مانع از هدر رفتن انرژی و مانند این ها می شوند. به طوری که سرما و گرما نمی تواند به راحتی از این سازه ها عبور کنند.
 • امکان نصب بسیار سریع سازه و درنتیجه بازدهی داشتن سرمایه در سریع ترین زمان ممکن.
 • این ساختمان ها برای نگهداری زمان بسیار کمتری را نسبت به سایر سازه ها نیاز دارند.
 • بدون اینکه مصالح تلف شوند امکان اینکه در نقشه داخلی تغییراتی اعمال کنید وجود دارد.
 • می توانید بدون برجای ماندن نخاله ساخت و ساز را با این سازه ها پیش ببرید.
 • در این سازه ها امکان نفوذ حشرات موذی وجود ندارد.

سخن آخر

در این مطلب به طور کامل درباره خانه پیش ساخته برای شما توضیحاتی را ارائه کردیم. به طوری که دانستید این سازه ها دارای مزایای بسیاری هستند. با نگاهی به صنعت معماری و ساخت و ساز در کشور های توسعه یافته می توان یافت که این سازه ها در این کشور ها دارای جایگاه ویژه ای هستند. به طوری که دیگر در این کشور ها ساخت و ساز به روش سنتی جایگاهی ندارد. از مهم ترین مزایای این سازه ها می توان به سبکی و درعین حال مقاومت دربرابر زلزله اشاره کرد. امیدواریم با خواندن این مطلب به خوبی با صفر تا صد خانه پیش ساخته و نیز مزایایی که این سازه ها دارا هستند آشنا شده باشید.

امتیاز به این مطلب

برچسب ها:

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *