خرید کانکس ویلایی چه مزایایی دارد؟

راهنمای خرید کانکس ویلایی در شمال
خرید کانکس ویلایی

خرید کانکس ویلایی

خرید کانکس ویلایی همانطور که از نام آن پیدا است به منظور کاربری ویلایی و مسکونی طراحی و تولید می‌شود. این کانکس کلیه قسمت‌های یک فضای مسکونی اعم از پذیرایی، اتاق خواب، آشپزخانه و سرویس بهداشتی را شامل می‌شود که به طور معمول در مقایسه با سایر کانکس‌های معمولی در ابعاد بزرگتری ساخته می‌شود. در این مطلب سعی داشته‌ایم توضیحات کاملی در رابطه با انواع کانکس ویلایی، امکانات داخلی آنها، قیمت و خرید انواع مدل‌های آن به منظور راهنمایی خریداران محترم بیان کنیم. با ما همراه باشید.
18 آذر 1401
7 دقیقه
بدون دیدگاه
بروزرسانی: ۳۰ آذر ۱۴۰۱

منظور از خرید کانکس ویلایی چیست؟

این سازه پیش ساخته یک بنای مسکونی همچون یک خانه است و از کلیه امکانات مورد نیاز جهت سکونت برخوردار است. در حقیقت عمده تفاوتی که با خانه‌های سنتی دارد، نوع مصالح مورد استفاده در ساخت آنها است. این تفاوت موجب ایجاد مزایای بسیاری اعم از امکان جابه‌جایی بنا، استحکام و دوام بالاتر در برابر زلزله، تنوع در طرح و اندازه و سرعت بالای ساخت آنها گردیده است. این مزایا منجر به استقبال خرید کانکس ویلایی شده است. می‌توان گفت اصلی‌ترین عامل گسترش آنها را در مناطق ییلاقی همچون لواسانات و سایر باغ شهرهای کشور  همین مسئله است.

انواع مدل‌های کانکس ویلایی

طی یک تقسیم بندی کلی می‌توان این سازه‌ها را دو نوع اصلی نام برد که از قرار ذیل است:

۱. کانکس ویلایی آماده

این نوع سازه به شکل پیش ساخته و آماده جهت حمل در کارخانه تولید کننده موجود است. شما بعد از بازدید امکان خرید آن را خواهید داشت. همچنین می‌توانید در کمتر از یک روز آن را به ملک خود انتقال داده و در محل موردنظر نصب نمایید.

این سازه‌های آماده حداکثر به صورت یکپارچه از ابعاد ۴۰ متر مربع برخوردار هستند. ابعاد بزرگتر بایستی به صورت دو قلو و یا سه و چهار تکه تولید شوند. سپس در محل به یکدیگر اتصال داده شوند. از مزایای خرید کانکس ویلایی آماده باید به نصب سریع و امکان نقل و انتقال آسان آن اشاره داشت. از معایب آن هم می‌توان محدودیت در طرح، ابعاد و ارتفاع را نام برد تا امکان جابه‌جایی آن در جاده‌ها وجود داشته باشد‌.

۲. کانکس ویلایی اجرا در محل

 در این نوع سازه کلیه مصالح و ابزارهای مورد نیاز به منظور ساخت و خرید کانکس ویلایی به ملک شما انتقال داده می‌شود. علاوه بر این کلیه مراحل اجرای کار در ملک نیز انجام می‌شود که امکان دارد حدود ۲۰ تا ۴۵ روز با در نظر داشتن ابعاد و شرایط کار به طول انجامد. این سازه مناسب برای آن مشتریانی که محل موردنظر آنها امکان تردد تریلی جهت حمل سازه آماده را ندارد،  خواهد بود. همچنین افرادی که خواهان ارتفاع بلندتر، ابعاد بزرگ با پلان و طرح اختصاصی و یا کانکس ویلایی دوبلکس هستند، مناسب است.

طی یک تقسیم بندی دیگر هم کانکس‌های ویلایی به لحاظ کیفیت و امکانات دسته بندی می‌شوند. این کانکس‌ها بسته به مصالح مورد استفاده و امکانات داخلی از تنوع گوناگونی برخوردار هستند. سازندگان برای هر یک از آنها عناوین متفاوتی مثل از نوع الماس و مروارید و یا کانکس ویلایی درجه یک و درجه دو در نظر می‌گیرند. در این اینجا واضح است هنگامی که بودجه جهت خرید کانکس ویلایی و یا سفارش آن از سوی خریدار ارتقاع پیدا می‌کند، کیفیت کلی کانکس و امکانات داخلی آن هم ارتقا می‌یابد. برعکس این مورد نیز امکان دارد که با کم شدن بودجه درجه کیفی کانکس هم کاهش پیدا می‌کند.

راهنمای خرید کانکس ویلایی در شمال

مزایای خرید کانکس ویلایی

به طور کلی از  مهم‌ترین مزایای کانکس ویلایی می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:
۱. سرعت بالا در اجرا که موجب کاهش یافتن هزینه‌های ساخت می‌شود.
۲. مقاوم در برابر زلزله به دلیل به کار بردن مصالح سبک
۳. قابلیت نقل و انتقال از یک نقطه به نقطه دیگر
۴.عایق مناسب حرارتی و حداقل اتلاف انرژی
۵. قابل ارتقا یافتن و بازسازی آسان
۶. قابل اجرا در محل‌ها و معابر دشوار
۷. قابل اجرا در هر فصلی از سال
۸. تنوع بسیار بالا در طرح و اندازه، پلان، رنگ و امکانات داخلی
۹. ایجاد یک فضای متفاوت از آپارتمان و خانه که تنوع فضایی به وجود می‌آورد.

ابعاد کانکس ویلایی

به طور کلی جهت ساخت و خرید کانکس ویلایی محدودیتی در سایز و اندازه وجود ندارد و کلیه ابعاد قابل اجرا هستند. لیکن موضوع اصلی حمل و نقل سازه است. زیرا نقل و انتقال سازه منجر به ایجاد محدودیت‌ها و رعایت استاندارد ابعاد  کالاهای ترافیکی می‌گردد. بر همین اساس اصولا ابعاد بزرگ به شکل چند تکه که اصطلاحا  به آن کانکس ویلایی دوقلو یا چند قلو می‌گویند، ساخته می‌شود. سپس با انتقال به محل به یکدیگر متصل خواهند شد.

همانطور که در ابتدا هم اشاره شد، می‌توان سازه را از ابتدا در ملک خریدار اجرا کرد که در این صورت محدودیتی در ابعاد وجود ندارد. ساخت کانکس به این طریق از ۱۵ متر تا ۴۰۰ متر مربع به راحتی و بدون هیچ محدودیتی در ابعاد و پلان قابل اجرا خواهد بود. حتی می‌توان به صورت کانکس ویلایی دوبلکس و یا دوطبقه نیز آن را اجرا کرد.

کانکس ویلایی دوبلکس

در مواردی که در یک طبقه فضای لازم جهت قرارگیری کلیه قسمت‌های مختلف یک پلان اعم از اتاق خواب‌ها وجود نداشته باشد، بهترین راهکار ساخت کانکس ویلایی دوبلکس است. این کار نه تنها فضای بیشتری ایجاد می‌کند، بلکه دید مناسب به مناظر اطراف و بهرمندی از تراس را نیز فراهم می‌سازد. به طور معمول دو طبقه به واسطه یک دستگاه راه پله که امکان اتصال آن هم در داخل و هم خارج از فضای اصلی وجود دارد.

به طور معمول کف طبقه دوم همچون سازه‌های بنایی از جنس سرامیک اجرا می‌گردد تا صدای راه رفتن در طبقه بالا به طبقه پایین انتقال پیدا نکند. از معایب خرید کانکس ویلایی دوبلکس می‌توان به عدم امکان نقل و انتقال، زمان و هزینه بیشتر در مقایسه با سازه‌های یک طبقه به دلیل استفاده از استراکچرهای مقاوم‌تر اشاره داشت.

امکانات داخلی خرید کانکس ویلایی

داخل کانکس ویلایی از تمام امکانات یک خانه مسکونی کامل برخوردار است. این امکانات شامل سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی، حمام، اتاق پذیرایی و اتاق‌ خواب همراه با کمد دیواری با درب MDF ریلی است. همچنین آشپزخانه دارای کابینت MDF مجهز شده با سینک ، گاز ، هود ، نهارخوری و اتاق نشیمن است. علاوه بر این در برخی موارد به ویژه در خرید کانکس ویلایی لوکس با ابعاد بزرگ که مساحت ایا امکان را فراهم می‌سازد تا فضا‌هایی همچون بهار خواب، تراس همراه با باربیکیو، انباری مجزا، اتاق فیلم یا فضایی به منظور میز بیلیارد و پیانو هم در نظر گرفته خواهد شد.

شرایط خرید کانکس ویلایی

عمر کانکس ویلایی

در صورتی که بخواهیم عمر کانکس ویلایی را با عدد تعیین کنیم، بایستی بگوییم، این امکان وجود نداردو نمی‌توان عدد دقیقی را بیان کرد. زیرا درجه کیفی سازه و شرایط نگهداری از آن می‌تواند تاثیر بسیاری در طول عمر مفید کانکس ویلایی داشته باشد. ولی به صورت تقریبی می‌توان گفت در شرایطی که استانداردهای لازم رعایت شده باشد و زیر نظر مهندسین متخصص ساخته شده باشد حداقل عمر آن ۲۵ تا ۳۰ سال است. البته ممکن است در صورت نگهداری و استفاده مناسب عمر مفید بیشتری داشته باشد و یا در نهایت با یک بازسازی و تعمیر جزئی مجدددا مثل روز اول نو شود.

خرید کانکس ویلایی

به صورت کلی مراحل خرید کانکس ویلایی عبارتند از:

  • برقراری تماس با مشاورین
  • مراجعه حضوری به منظور بررسی نوع سازه و بازدید از نمونه‌ها در کارخانه
  • بازدید از ملک خریدار و ارزیابی موقعیت محل
  • ترسیم نقشه و پلان و اخذ تایید خریدار بابت نقشه‌ها
  • طراحی سه بعدی از کانکس ویلایی
  • تحویل نقشه کرسی چینی و بستر سازی در محل استقرار سازه
  • ساخت و تحویل سازه

جابه‌جایی کانکس ویلایی

به منظور نقل و انتقال کانکس ویلایی از یک مکان به مکانی دیگر نیاز به یک جرثقیل با قدرت کافی و همچنین یک تریلی با کفی مختص حمل بار خواهد بود. سازه به راحتی به کمک جرثقیل از زمین بلند شده و بر روی کف تریلی قرار داده می‌شود. پس از آن به مکان مورد نظر انتقال داده  می شود.  در آنجا نیز به وسیله جرثقیل تخلیه می‌شود. در صورتی که سازه دارای عرض زیادی مثلا ۳.۵ متر باشد، بهتر است به شکل دو قلو ساخته شود و از محل‌های تعیین شده جدا گردد. سپس مجددا در مکان مورد نظر دوباره به یکدیگر متصل می‌گردند. ولی برای سازه‌های کوچک‌تر به این نیازی نبوده و کل سازه یک تکه به محل انتقال می‌یابد.

قیمت کانکس ویلایی

محاسبات قیمت کانکس ویلایی بعد از تعیین پلان و نقشه توسط سازنده و مشخص کردن امکانات مورد نیاز خریدار به صورت دقیق قابل محاسبه خواهد بود. چرا که سایز و اندازه‌های مختلف و امکانات در نظر گرفته شده برای هر کدام در قیمت نهایی تاثیرگذار است. همچنین محل ساخت و یا تحویل هر یک موجب تغییر قیمت آن خواهد شد. بنابراین بهتر است در مورد قیمت و خرید کانکس ویلایی به صورت حضوری به دفتر فروش مراجعه نمایید.

در این صورت بعد از انتخاب متراژ مورد نظر خود و همچنین امکانات و مصالح مورد استفاده می‌توانید به قیمت دقیق دست یابید. بهترین راه به منظور دست یابی به قیمت دقیق، محاسبه جزئیات کار است ولی به صورت حدودی از۴.۰۰۰.۰۰۰ تومان تا ۸.۵۰۰.۰۰۰ تومان بر حسب متر مربع خواهد بود.

امتیاز به این مطلب

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *