طراحی ویلای پیش ساخته لوکس

قیمت طراحی ویلای پیش ساخته لوکس
طراحی ویلای پیش ساخته لوکس

طراحی ویلای پیش ساخته لوکس

ویلای پیش ساخته لوکس در حقیقت یک محیط زندگی کوچک است که می‌تواند برای محیط‌های کوچک بسیار مناسب باشد. چنانچه تمایل دارید یک ویلای کوچک در یک فضای ویژه داشته باشید که مناسب برای اقامت موقت و یا حتی دائم باشد، طراحی و ساخت ویلای پیش ساخته برای شما اهمیت پیدا خواهد کرد. لازم به ذکر است که طراحی این نوع ویلاها که به صورت پیش ساخته هستند، از اهمیت بالایی برخوردارند. زیرا این نوع ویلاها باید در محیط‌های بسیار کوچک اجرا گردند و بر همین اساس لازم است با دقت بسیاری از فضای موجود و محیط استفاده کنیم. در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر در خصوص ویلای پیش ساخته لوکس صحبت کنیم.
6 آذر 1401
7 دقیقه
بدون دیدگاه
بروزرسانی: ۳۰ آذر ۱۴۰۱

ویلای پیش ساخته چیست؟

ویلای پیش ساخته، طرحی است که از پیش تولید شده و محل ساخت آن در کارخانه‌های صنعتی است که اجرای آن در کم‌ترین زمان ممکن و در محیطی کوچک و یا ناهموار به راحتی امکان‌پذیر است.

در حقیقت لازم است بدانید که اتصالات این نوع ویلاها از پیچ و رول پلاک‌ها به جای گچ و سیمان یا بتن تشکیل گردیده‌اند و همچنین لازم است بدانید که علی‌رغم عدم بهره‌گیری از مواد اولیه قدیمی، ویلای پیش ساخته لوکس از استحکام و مقاومت بسیار بالایی در برابر بادهای شدید، طوفان، برف، باران و شرایط متعدد اقلیمی برخوردار است.

ویلای پیش ساخته لوکس

انواع ویلای پیش ساخته

ویلای پیش‌ ساخته سیار: نمونه سیار این نوع ویلاها را می‌توان به آسانی  جا به جا کرد. علاوه بر این حمل و نقل این نوع ویلای پیش ‌ساخته به راحتی انجام می‌پذیرد. اجزای ویلای پیش ساخته از نوع سیار در کارخانه‌ها تولید می‌گردند. سپس این قطعات در کارگاه مونتاژ به یکدیگر متصل شده و پس از طی مراحل ساخت در محل مورد نظر مشتری نصب می‌گردند.

ویلای پیش ‌ساخته ثابت: این نوع ویلاها اغلب مورد استفاده برای مواردی هستند که نیازی به جابه‌جایی نبوده و امکان نصب در یک محل به صورت ثابت را خواهند داشت.

انواع سازه‌های ویلای پیش ساخته لوکس

ویلاهای پیش ساخته سال‌های زیادی است که در سراسر دنیا طراحی، اجرا و به بهره‌برداری می‌رسند. ولی به لحاظ نوع اجرا و نوع مصالح دارای قالب و ساختار متفاوتی هستند. در ویلای پیش ساخته لوکس بر حسب نوع سازه‌هایی که استفاده می‌شود آنها را دسته‌بندی می‌کنند.

 1. ویلای پیش ساخته با سازه فلزی
 2. ویلای پیش ساخته با پنل‌‌های ساندویچی
 3. ویلای پیش ساخته با سازه‌های چوبی
 4. ویلای پیش ساخته با سازه‌های ترکیبی

امکانات داخلی ویلای پیش ساخته

لازم است بدانید که امکانات داخلی هر یک از سازه‌ها متفاوت بوده و بنا به درخواست مشتری تعیین می‌شود. ولی به صورت کلی تمامی آنها از سرویس بهداشتی و حمام همراه با روشویی برخوردار هستند که لوله کشی و شیر آلات آنها کامل و آماده بهره‌برداری است. از دیگر امکانات فضای داخلی ویلای پیش ساخته می‌توان به کابینت آشپزخانه، سینک، هود، گاز صفحه‌ای، کمد دیواری، لوستر، درب ضد سرقت، پنجره دو جداره با محافظ فلزی اشاره داشت. لیکن با در نظر گرفتن سلیقه و علایق خریدار می‌تواند امکانات دیگری همچون سرویس فرنگی، سونا بخار با دیواره‌های شیشه‌ای و سایر امکانات لوکس هم  به آن اضافه شود.

شیوه ساخت ویلای پیش ساخته

شیوه ساخت ویلاهای پیش ساخته متفاوت است. به طور مثال نوعی ویلای پیش ساخته وجود دارد که جهت آماده سازی آن ساندویچ پانل آماده مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر این عایق پلی اورتان هم در آنها به کار برده می‌شود تا عایق انرژی باشند. بر همین اساس به این نوع ویلاها، ویلای پیش ساخته با پنل‌های ساندویچی می‌گویند و مناسب برای مناطقی که دارای آب و هوای سردی هستند، خواهند بود. نوع دیگری از ویلای پیش ساخته لوکس وجود دارد که از پروفیل‌‌های آهنی و البته ورق‌های گالوانیزه به منظور ساخت آن استفاده می‌کنند.

به این سبک از ویلاها، خانه‌های مدولار گفته می‌شود. بین ستون‌های اسکلتی این سبک از ویلاها عایق پلی استایرن و عایق فوم به کار برده می‌شود تا از اتلاف انرژی جلوگیری شود. به منظور زیباسازی در ویلاهای نوع اول، یعنی ویلاهای با سازه ساندویچ پانل از دیوار پوش‌های گوناگون استفاده می‌شود و برای ویلاهای نوع دوم دیوار پوش‌های PVC  مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شیوه‌های دیگری نیز جهت ساخت ویلای پیش ساخته وجود دارد که شامل برخی از انواع چوب است. ولی به دلیل قیمت بالای چوب‌های مرغوب، آنها کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. این سازه‌های پیش ساخته قابل احداث با چندین طبقه هستند. همچنین ویلای پیش ساخته لوکس همچون ویلاهای معمولی دارای امکاناتی اعم از حمام، دستشویی، راهرو، آشپزخانه، کمد دیواری، لوستر و … برخوردار هستند. ویلای پیش ساخته از هر نوعی که باشد به لحاظ زیبایی مطلوب‌تر و قابل سکونت بوده و می‌توان از دیوار پوش‌های مختلف و مختص این کار به منظور زیباسازی بیشتر آن بهره‌گیری نمود.

قیمت ویلای پیش ساخته لوکس

مجوز ویلای پیش ساخته لوکس

این مورد بسته به نوع منطقه متفاوت است. زیرا طی سال‌های اخیر قوانین متعددی در این خصوص وضع گردیده است. لیکن آنچه که بدیهی بوده این است که چنانچه متراژ از ۴۰ متر مربع کمتر باشد و سازه از نوع ویلای پیش ساخته لوکس باشد که متصل به فونداسیون نباشد، ایرادی نخواهد داشت. ولی در خصوص متراژهای بیشتر و یا نوع کانکس دوبلکس،  پیشنهاد می‌کنیم ابتدا به شهرداری منطقه مراجعه نموده و سپس نسبت به نصب اقدام کنید.

زیرسازی ویلای پیش ساخته

به صورت کلی کلیه موارد مربوط به سازه بر عهده تولید کننده است. اما مواردی که مربوط به ملک بوده اعم از ساخت کرسی، ایجاد فضای سبز، احداث چاه فاضلاب، لوله کشی مناسب، برق رسانی و گاز از کنتور تا سازه جزو وظایف خریدار یا مالک بوده و سازنده تنها وظیفه ساخت بنا را دارد. لیکن راهنمایی‌های لازم به منظور سهولت در خصوص ساخت کرسی و یا ایجاد یک محل جهت قرارگیری سازه را ارائه می‌دهد.

همچنین جهت رفع مشکلات و نواقص نقشه ساخت کرسی که متناسب با ویلای پیش ساخته لوکس باشد را به خریدار می‌دهد. این سازه‌های پیش ساخته چه در سطح جهانی و چه در ایران طرفداران بسیاری پیدا کرده است. و روز به روز هم به تعداد این طرفداران افزوده می‌شود. معمولا ویلای پیش ساخته از سازه‌های سبک یا سازه LSF تولید می‌شود و از مزایا و معایب مختص خود برخوردار است.

مزایای ویلای پیش ساخته لوکس

ساخت ویلا به سبک پیش ساخته دارای مزایایی است که موجب می‌شود بیشتر افراد این نوع سازه را جایگزین سازه‌های سنتی آجری کرده که مهم‌ترین این مزایا به شرح زیر است:

 1. سرعت اجرایی معادل ۱۰ الی ۱۲ برابر بالاتر از سازه‌های سنتی
  ۲. ایمنی و مقاومت کامل در مقابل زلزله
  ۳.امکان جابه‌جایی با کمترین میزان تخریب
  ۴. عدم نیاز به فونداسیون
  ۵. حداقل میزان اتلاف انرژی
  ۶. قابلیت اجرا در کلیه فصول سال جدای از شرایط آب و هوایی
  ۷. سازگار با کلیه اقلیم‌ها.

خرید ویلای پیش ساخته لوکس

باید در نظر داشت که از جمله اصلی‌ترین موارد در اجرای این سبک از انواع ویلا، طراحی ویلای پیش ساخته لوکس است و لازم است به این موضوع توجه کافی شود که این سبک از ویلا به علت محدودیت فضا بایستی نهایت استفاده را از محیط داخلی نمود. طراحی حرفه‌ای که برای یک ویلای پیش ساخته صورت می‌گیرد، موجب می‌گردد تا کاربران امکان استفاده بهینه از محیط را داشته باشند.

قیمت طراحی ویلای پیش ساخته لوکس

اهمیت طراحی ویلا پیش ساخته

با در نظر گرفتن تمامی موارد فوق بایستی توجه داشت که طراحی ویلای پیش ساخته لوکس باید به خوبی انجام گردد. در حقیقت این طراحی می‌بایست از نظر فیزیکی قابل اجرا باشد و مواد اولیه در طراحی به خوبی انتخاب گردند تا فرآیند کلی ویلا با محدودیت روبه‌رو نشود. بر همین اساس بایستی طراحی ویلای پیش ساخته توسط تیمی حرفه‌ای صورت گیرد و با در نظر داشتن درک اهمیت این موضوع و بهره‌گیری از متخصصان و کارشناسان به این مسئله ورود نمود.

از جمله اصلی‌ترین چالش‌هایی که در رابطه با طراحی ویلای پیش ساخته وجود دارد، می‌توان به فرایند کلی دستگاه اشاره داشت. در حقیقت نباید فراموش کرد که توجه به اقلیمی که قرار است ویلا در آن اجرا گردد، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. علاو بر این تمام فضایی که از یک ویلای معمولی و مدرن می‌توان انتظار داشت، باید در ساخت ویلای پیش ساخته نیز تا حد بسیار زیادی رعایت شود.  بر همین اساس لازم است که از یک تیم حرفه‌ای در این زمینه بهرمند گردیم.

قیمت ویلای پیش ساخته لوکس

به طور معمول ویلای پیش ساخته لوکس دارای قیمت واحدی نبوده زیرا متغییر‌هایی از جمله محل اجرا، ابعاد ویلا، درجه کیفی مصالح مورد استفاده و نیز امکانات داخلی مورد نظر می‌توانند در قیمت تمام شده تغییرات بسیاری به وجود آورند. کاملا شبیه به خرید یک خودروی سواری که چنانچه دو خودرو با برندهای متفاوت را کنار یکدیگر قرار دهیم، با وجود اینکه هر دو در ظاهر خودرو هستند ولی به لحاظ کیفیت و قیمت ممکن است با یکدیگر اختلاف بسیار زیادی داشته باشند.

جمع بندی|  ویلای پیش ساخته لوکس

ساخت ویلای پیش ساخته با بیشترین کیفیت می‌تواند یکی از شیوه‌های نوین ایجاد محیط اقامتی در موقعیت‌های گوناگون محسوب گردد که در حال حاضر بسیار مورد توجه واقع شده است. در طراحی ویلای پیش ساخته لوکس می‌توان از فلزات، چوب و نیز انواع پلاستیک بهره‌گیری کرد و با در نظر گرفتن محدودیت‌هایی که در ساخت این سبک از ویلاها وجود دارد، لازم است با دقت بسیار زیادی اقدام به خرید این نوع ویلا نمود.

امتیاز به این مطلب

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *